PLUS huismerk over op melk van koeien met weidegang
19-1-2012
Supermarktketen PLUS is voor haar toptien zuivelproducten onder huismerk helemaal overgestapt op zuivel van koeien met weidegang. De eerste PLUS Huismerkproducten met 100% Nederlandse Weidemelk zijn vanaf begin januari 2012 bij alle PLUS supermarkten verkrijgbaar.
Bron: Dierenwelzijnsweb
Weidegang
Weidemelk is gegarandeerd van Nederlandse koeien die van april tot eind oktober ten minste 120 dagen, minimaal 6 uur per dag in de Nederlandse wei lopen. Alleen gecertificeerde boerenbedrijven die door een onafhankelijke instantie worden gecontroleerd mogen weidemelk leveren. Weidegang komt het welzijn van koeien ten goede: voor welzijnsindicatoren als afwezigheid van verwondingen en positieve emoties blijft het gunstige effect merkbaar tot in de stalperiode.’
PLUS Weidemelk
De PLUS huismerkproducten met 100% Nederlandse Weidemelk stromen gefaseerd in. De halfvolle melk, volle melk, karnemelk, magere yoghurt, volle yoghurt en vanillevla onder PLUS huismerk zijn vanaf eind januari voorzien van het Weidemelk-garantiezegel. De PLUS zuivelverpakkingen zijn bovendien voorzien van een nieuwe uitstraling. Net als bij de reeds gerestylede versproducten zijn de zuivelverpakkingen voorzien van het herkenbare design: een groene band, het klavertje en de naam PLUS in witte letters.
Trefwoorden:
dierenwelzijn, melkvee, koeien, huisvesting van dieren, weidegang, PLUS, Dierenwelzijnsweb